Forum www.z1000.fora.pl Strona Główna
  FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
jaki smar do łańcucha??
Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.z1000.fora.pl Strona Główna -> O motocyklach ogólnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loozzz
Zetofil



Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 1050
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 14:22, 29 Maj 2008    Temat postu: jaki smar do łańcucha??
Panowie a co stosujecie do konserwacji napędu??

Jakie, konkretnie smary polecacie?

Ja kupiłem wczoraj Motula jakiś tam super extra itd..., ale trzeba odczekac ok 20 min...
Wczesniej miałem coś w stylu wezelinka w sprayu i trzymał się łądnie na łańcuchu, przez co napęd był zdecydowanie cichszy...

Macie jakies Swoje typy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cerb
Stwórca



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 3098
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Mława
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:25, 29 Maj 2008    Temat postu:
Anuh polecal smar BelRay i chyba nastepnym razem sie na niego skusze bo widzialem ze sie ladnie trzyma. Obecnie mam Motula i nie jest zly, ale felga usyfiona cala i przez pierwsze kilka dni trzeba sie troche napucowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Czw 20:54, 29 Maj 2008    Temat postu:
Swietna racja z tym BelRay-em! Kupilem sobie we wtorek, zajebiaszczy jest, trzyma sie jak glupi. Smarowalem roznymi, ostatnio Shellem, i w porownaniu do BelRay-a to sie do roweru nadaje.

Na poczatku jest taki bardzo zadziutki, ze wszedzie elegancko wejdzie, i po 10-15 min, jest strasznie gesty, jak cialo stale.
Powrót do góry
Anuh-Z1000
Aktywny



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 469
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:24, 29 Maj 2008    Temat postu:
Ja stosuje WD 40 Twisted Evil super czysty i suchutki lancuszek, tylko strasznie szybko sie zebatka konczy ale na cepeenie powiedzieli ze sami uzywaja do roweru i jest wszystko OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Pią 20:14, 30 Maj 2008    Temat postu:
ELo
Ja używam Valvoline Smile i powiem że jest całkiem sympatyczny ...
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Sob 12:18, 31 Maj 2008    Temat postu:
Valvoline taki w niebieskim opakowaniu, wdajny, trzyma sie i nie brudzi dobry aplikator:) wg mnie lepszy od shella:)
Powrót do góry
loozzz
Zetofil



Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 1050
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 8:57, 02 Cze 2008    Temat postu:
kupiłem "shell advance"... szczerze... NIE POLECAM!!!
Niby się trzyma, niby jest ciszej, ale felge mam tak zapapraną, że hej...

Szukam innego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Wto 0:12, 03 Cze 2008    Temat postu:
Shell jest po chuju... Razz
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Śro 11:17, 16 Lip 2008    Temat postu:
bel ray rules
Powrót do góry
Reaper




Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Pią 13:19, 18 Lip 2008    Temat postu:
ja stosuje narazie tylko castrol cichy dobrze pełni funkcje ale tak jak reszta cala felga upaprana . i starasznie szybko się kończy opakowanie 400ml może za często smaruje Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Pią 13:45, 18 Lip 2008    Temat postu:
Pamiętajcie tylko, że łańcuch samym smarowaniem nie żyje Smile trzeba go też od czasu do czasu wyczyścić!
Powrót do góry
Cerb
Stwórca



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 3098
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Mława
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:35, 18 Lip 2008    Temat postu:
Ja czyszcze przed kazdym smarowaniem, tylko raz trafilo mi sie zebym spryskal lancuch bez wczesniejszego mycia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cerb
Stwórca



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 3098
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Mława
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:26, 11 Sie 2008    Temat postu:
Przedwczoraj wyprobowalem smar Castrola, woze go ze soba zawsze w daksze trasy zeby w razie czego miec czym nasmarowac lancuch. Jest to male opakowanie o pojemnosci 100 lub 150 ml. Po nasmarowaniu nim lancucha stwierdzam ze jest bardzo dobrze, felga czysta, motocykl rowniez. Nie wiem jak ma sie do tego to ze lancuch wymylem nafta zamiast specjalnym plynem do mycia lancuchow, wiec na wszelki wypadek za jakis czas powtorze smarowanie tym razem uzywajac tego plynu zamiast nafty.

Ostatnio zmieniony przez Cerb dnia Pon 21:29, 11 Sie 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Nie 1:48, 17 Sie 2008    Temat postu:
a ja polecam castrola chain wax - bezbarwny, na feldze ani śladu, trzyma się łańcucha, dobrze smaruje (dłużej się trzyma niż normalny smar - jeden deszcz więcej..). aha - nie mylić z castrol chain lube - białe gówno, smaruje nieźle, ale potem kupa czyszczenia...
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Śro 20:41, 27 Sie 2008    Temat postu:
Witam was, nie mam Z1000 ale to juz kwestia czasu , jednak swoje wiem i szczerze polecam BelRay (563ml za ok 45zl), tylko trzeba pamietac ze sa X ringi i O ringi, nasmarowac odczekac, przejechac sie jeden wieczór , wyczyscic felge i do nastepnego zmarowania ani jednej kropli na felce i wahaczu nie ma .Robilem tak dziesiatki razy co 400km, fabryczny łancuch w gixerze 750 po jednym sezonie jest jak nowy nadal, zero jakis dzwieków przy potrzasaniu , nie stosujcie bialych smarów bo nie domyjecie wahacza Smile

To co pisze wyciagam zawsze z wlasnych doswiadczen , czasem błedów , w tej kwesti akurat mialem porownanie z kolegą ktory nie smarowal lancucha i ma do wymiany i z drugim ktory uzywal bialego smaru i teraz zastanawia sie jak wahacz wyczyscic Smile


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 20:42, 27 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.z1000.fora.pl Strona Główna -> O motocyklach ogólnie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 1 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Boyz theme by Zarron Media 2003



Regulamin